Գյումրում քպ-ի բուտաֆորիկ ներկայացուցիչն ասում ա՝ «նիկոլը չի հանձնել Արցախը, մենք չենք կռվել։ Ով էլ կռվել է՝ զոհվել ա»։ Սենց ապուշություն ասում ա քաղաքապետի պաշտոնին հավակնող մարդը...
Ես ընդհանրապես վաղուց չեմ զարմանում. քանի նիկոլը էս երկրի վարչապետն ա, ալենն էլ՝ ԱԺ նախագահ, էս երկրում էշին էլ կարան պատգամավոր ու քաղաքապետ դնեն, ու նա էլ հաստատ պակաս հոդաբաշխ չի զռռա։ Ու դա քպ-ականները կտարածեն, սիվիկներնն ու արարատնյուզերը ռեպորտաժ կանեն, թե ինչ իմաստալից էր այդ զռռոցը։
Բայց լավ, զուտ մարդկային որակներից դրդված, որ սենց հիմարություններ եք դուրս տալիս, ընդհանրապես մտածո՞ւմ եք։ Անգամ մեկնաբանելն ա աբսուրդ, որովհետև ստիպված պիտի իջնես իրենց մակարդակի անդրաաշխարհ ու քեզնից ամաչես քննարկածդ հարցերից։
Ես որ ասում եմ էս քպ-ական լինելը, քպ համակրելը դիագնոզ ա, ոմանք նեղանում են։ Էս ծանր կլինիկական դեպքը ձեզ օրինակ. սա առողջ մարդու մտքե՞ր են։ Սա ընդհանրապես բանականություն ունեցող արարածի մտքե՞ր են։
Նյութի աղբյուր՝ https://www.facebook.com/aram1307/posts/pfbid02Ljbx19Lx4JHbDUjk2nap5eC1iKBXFMAKcr1auYuoQKZx62Py7YVhXHff3rFwaUiKl