Հետաքրքիր է՝ եթե այդ մեքենան նախկինների հետ ասոցացվող «Թոխմախի Մհերի» բարեկամներից մեկին չպատկաներ, հետ կվերադարձվե՞ր: Նիկոլն ակնհյատորեն փորձել է այդ մի ամենագնացից այնպիսի աղմուկ բարձրացնել, որ մասսաներին թվա, թե ինքը հավատարիմէ «քյաբաբ առ քյաբաբ»-ին:
Սոնիկը պնդում է, թե իրենք ահավոր հետևողական են և ույնիսկ10000 դրամի համար են պատարստ ծանրաբեռնել դատաիրավական համակարգում աշխատողներին: Այստեղ մի ճշտում է պետք անել թերևս.դա տեղի կունենա միայն այն դեպքում, եթե այդ 10000 դրամի մեջ անգամ Նիկոլը տեսնի աղաքականություն, եթե զգա, որ նման մանրախնդրություն դրսևորելու դեպքում կարողէ քաղաքական կապիտալ «քամել»:
Մինչդեռ իրականում պետք է ոչ թե ամենագնացներ հետ բերել, այլ սեփականթիմին քննել, սեփական զուգընկերուհուն հետևել, կամ ասենք Ավինյան Տիկոյի ԱՆԻՖ-ի հարցերը լուծել: ՔՊ-ի կառավարման ընթացքում Հայաստանից ավելի շատ փող է հոսել, քան նախորդ տասնամյակներին՝միասին վերցրած: Թերևս կարելի է միայն զոգահեռներ անցկացնել 90-ականների թալանի հետ: Ա՛յ սրա մասին է պետք խոսել ու բացատրություն ներկայացնել՝ ինչո՞ւ և ինչպե՞ս: