Մեր բոլորիս կողմից սիրված «մեծարգո վարչապետը» անցել ա գործի: Երկու օր իրար վրա ՀԺ-ն հոդված ա տպում, որտեղ Մխիթարյան Ռուբենին փորձում են անվանարկել: Ու մի հատ խորացեք, էլի...
Ռուբոյին անվանարկել է փորձում մի մարդ, ով սկոլիոզով տառապող, հարթաթ ու տևական սեռական բռնության ենթարկված պինգվինի քայլվածքով ու չեռկիզոնում ադրբեջանցի կանաչի վաճառողի արտաքինով ստեղ-ընդեղ ընկած՝ փորձում է սելֆիներ կլպել աշխարհի հզորների հետ, որ իր թիմին ևս մի քանի օր էլ դուխ տա: Արանքում էլ այդ ամենի վրա միլիոնավոր դոլարներ է ծախսում:
Անվանարկողն այն նույն չմարդնա, ով պատերազմի 4-րդ օրը զորքի համալարումը դադարեցրել է, հետո մտել է լայվ ու ժողովրդին կոչ արել , որ տանը ինչ կա-չկա վերցնեն, այդ թվում՝ կասկա ու բռոնիկ և գնալ կռիվ, իսկ հիմա մեղադրում է արցախցիքին չկռվելու մեջ:
Անվանարկողը մի չմարդ ա, ով պաշտոնը ստանձնելուն պես, 2 մլն դոլլար է դուրս գրել բյուջեից՝ սեփական կեցավայրը նորոգելու համար ու էդ ծախսը միանգամից գաղտնիացրել ա: Չմարդ, ում օրորք կառավարական դաչեքի սպասարկման վճարը մի քանի անգամ աճել ա ու հասել է 5000 դոլլարի ՕՐԱԿԱՆ!! Բայց ինքը լացակումած բողոքում է իր տան ջեռուցումից, պնդում է, որ փեջ է ուզում տանը դնել, առավոտներն էլ ստիպված սննդային մնացուկներից ձվաձեղով ա յոլա գնում, զուգարանն էլ երևի փչացել ա, դրա համար չիշիկ էն իրենց փոդքասթի սենյակի միջի խալուն է անում՝ դատելով կադրում երևացող հետքերից... Չմարդ, ում կլոունությունն արդեն նույնիսկ Ախուրյանցի Անոն չի մարսում...
Շատերի մոտ թերի կարծիք կա, որ այս ամենը կապված է Նիկոլի գահավիժող վարկանիշի հետ: Իրական խնդիրը այդտեղ չէ, քանի որ նա՝ իր գահավիժող վարկանիշով, միևնույն է, ահագին գերազանցում է իր առկա մրցակիցներին: Խնդիրը նրանում է, որ դաշտում հայտնվել է մեկն, ով կարող է հույս ներշնչել այն 70%-ին, ովքեր տվյալ պահին բոլորից զզված են, զզված են մեզ հրամցվող իշխանությունից էլ, ընդդիմությունից էլ: Բոլորից զզված են, բացի Ռուբեն Մխիթարյանից ու իր նման մարկանցից: Գուցե պատճառն այն է, որ նա մաղձով ու դառնությամբ լցված մարդկանց կյանք մի փոքր ժպի՞տ է բերում, գուցե պատճառը կայանում է նրանում, որ հենց ինքը Ռուբենը ժպտացողներին պարբերաբար հիշեցնում է, որ ահագին լացելու առիթներ է՞լ ունենք:
Օրինակ՝ ես կարծում եմ, որ բոլոր այդ հարցումները ի սկզբանե թյուր են, քանի որ սխալ հարց են տալիս մարդկանց ու հետևաբար ստանում հենց Նիկոլին անհրաժեշտ պատասխանը: Պատկերացրեք, եթե մարդկանց ուղղակի հարցնեին՝ Ձեր կարծիքով ինչի՞ տղա է Նիկոլ Փաշինյանը: Կարծում եմ, որ տենց մոտ 10%-ը կասեին՝ Վովի տղան է, իսկ մնացած 90%-ը՝ Ախուրյանցի Անոն էլ ներառյալ, կտային «Վովի տղուն» շատ նույնահունչ մեկ այլ պատասխան: Եվ սա կլիներ իրական պատկերը: