Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցության հայտ ներկայացրած հանրային գործիչ Ռուբեն Մխիթարյանի դեմ իշխող ուժի անդամներն ու համախոհները սանձազերծել են մեկ կենտրոնից կառավարվող համացանցային արշավ։ Արշավի մասնակիցները, որոնց թվում են հանրային ծառայողներ, սոցցանցերի իրենց էջերում հրապարակում են հայհոյանք պարունակող նույնաբովանդակ տեքստ։
Ակնհայտ է, որ իշխող ուժի համակիրների ու հանրային ծառայողների ներգրավմամբ այս կազմակերպված խուլիգանությունը գտնվում է ոչ թե ընտրական, այլ քրեական օրենսդրության տիրույթում։ Այն ունի քաղաքական պայքարը «ռազբորկաների» վերածելու սադրիչ միտում, որի վերջնանպատակը թերևս ընտրությունների տապալումն է ու ՔՊ-ական չընտրված քաղաքապետի ԺՊ-ի պաշտոնավարման երկարացումը։
Возможно, это изображение 2 человека и текст «Arsen Vardanyan 2h … tntyuung ηηAиδ tu FNO0 Jumfuuntig qunluntgh UnnLu QujtL nuunpnljjnuutnh yunan, nnh ทินนนท mnufuut unh unuu: Anuyh ሃሀጣኮሃ ቡበይበ Like Comment 8 Send Share»
Возможно, это изображение 1 человек, борода и текст «< Alik Vardanyan 49 mиH. Entyuuhg nδ tu በይር fumtuuntig qjnluptgh иnnий பட yunan, nnh ทิพมน์บท mmmfu หุนท นาน: ሀርጣኮሃ በክይበ TBIG, 95 ٣ 287»