Այսօր՝ փետրվարի 8-ին, խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 04։45-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ստեփանավան քաղաքի Աշոտաբերդ թաղամասում՝ փայտաշեն շենքում հրդեհ է բռնկվել։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է թիվ 8-րդ փայտաշեն շենքի 2-րդ հարկում և տանիքում։
Տեղում հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչ։
Մինչ հրշեջ փրկարարների կանչի վայր ժամանելը քաղաքացիները և օպերատիվորեն ժամանած ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Լոռու մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտի 3-րդ դասակի ավագ պարեկ Հովհաննես Հայրապետյանը, կրտսեր պարեկ Հայկ Հովհաննիսյանը, պարեկներ Սասուն Սարգսյանն ու Էրիկ Հունանյանը քաղաքացիների օգնությամբ, հետո նրանց միացած «Ստեփանավան» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկները տարհանել են մի քանի քաղաքացու, իսկ բժիշկները 1 հոգու օգնություն են ցուցաբերել, ում, ըստ դեպքի վայրում հավաքված քաղաքացիների, տեղափոխել են «Ստեփանավան» բժշկական կնետրոն։
Կրակի դեմ պայքարում մոտ 40 հրշեջներին օգնության են հասել Ստեփանավանի քաղաքապետարանի աշխատակիցները՝ քաղաքապետի գլխավորությամբ՝ դեպքի վայր բերելով քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված ավտոաշտարակը։
Հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներագրավել են նաև ՀՀ ՊՆ N զորմասի հրշեջ ավտոմեքենան և ջրատարը։
Այս պահին ոստիկաններն ու պարեկները պարզում են տարհանված քաղաքացիների, տեղում բուժօգնություն ստացած քաղաքացու ինքնությունը, իսկ 1 հոգի, ըստ նախնական տեղեկությունների, անհայտ կորած է՝ որոնվում է։
Դեպքի վայրում հավաքված քաղաքացիները նշում էին, որ վիրավոը 52-ամյա Մարգարիտա Ց․-ն , իսկ անհայտ կորածը 71-ամյա Արևիկ Մ․-ն։
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է նաև, որ կրակն ու ծուխը տեսանելի են մոտ 1 կմ-ից։